Book
In basket
Nowość od: 28.11.2018
Dziewczęta wygnane / Maria Paszyńska. - Wydanie 1. - Poznań ; Wrocław : Książnica - Publicat, copyright 2018. - 350, [1] strona ; 21 cm.
(Owoc granatu / Maria Paszyńska ; 1.)
Stanowi cz. 1 cyklu Owoc Granatu. Cz. 2 "Kraina snów".
Lato 1939 roku, Kresy. Elżbieta i Stefania, wchodzące w dorosłość bliźniaczki, spędzają beztroskie wakacje w dworku dziadków. Sielankową atmosferę przerywa warkot niemieckich samolotów. Wkrótce ze wschodu nadciąga kolejne zagrożenie: Armia Czerwona. Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie. Dziewczęta nie przypuszczają nawet, co szykuje dla nich los i jaką cenę przyjdzie im zapłacić za każdy dzień życia. Pierwsza część trylogii „Owoc Granatu” to opowieść o miłości, rodzinie, wierności i odpowiedzialności, zawsze i pomimo wszystko. Oparta na faktach wstrząsająca historia wygnanych kobiet, których tułaczy szlak wiódł z Rzeczypospolitej przez Syberię aż na Bliski Wschód. Przeczytałam i zamarłam z zachwytu. Cóż to jest za historia! Ile w niej emocji! Porywająca opowieść o kresowych dziewczętach - zaczyna się niewinnie i lekko, by za moment wbić czytelnika w fotel i poruszyć go do głębi. Obok tej powieści nie można przejść obojętnie. Gorąco polecam! Edyta Świętek, pisarka, autorka sagi „Spacer Aleją Róż”[www.azymut.pl].
Availability:
Wypożyczalnia dla Dorosłych BB
There are copies available to loan: sygn. 821.162.1-3/Wyp. (1 egz.)
Wypożyczalnia Binarowa
All copies are currently on loan: sygn. 821.162.1-3/Wyp. (1 egz.)
Wypożyczalnia Libusza
All copies are currently on loan: sygn. 821.162.1-3/Wyp. (1 egz.)
Długość kolejki oczekujących: 1.
Wypożyczalnia Rożnowice
There are copies available to loan: sygn. 821.162.1-3/Wyp. (1 egz.)
Notes:
General note
Stanowi cz. 1 cyklu Owoc Granatu. Cz. 2 "Kraina snów".
Funding information note
Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa . F. Lib. nr 21588 i Biblioteka Biecz..F. Roż. nr18377
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again